Skip to main content
Godziny otwarcia
8:00 - 16:00

Agencja Celna

Import i eksport produktów z Polski, szczególnie poza obszar Unii Europejskiej, wiąże się z szeregiem procedur, które trzeba odbyć, aby przesyłka mogła skutecznie opuścić terytorium państwa i dotrzeć do celu. By łatwiej przejść przez wszelkie formalności, z jakimi wiążą się odprawy celne, warto sięgnąć po usługi oferowane przez agencję specjalizująca się w tym zakresie. W Gdyni pomoc tę oferuje TOPSPED Sp. z o.o.

W jakim zakresie pomaga agencja celna?

Wykwalifikowani specjaliści, działający w naszej firmie, zajmują się szeregiem czynności, jakich należy dopełnić w przypadku odpraw wysyłek wywożonych poza teren Polski i sprowadzania ładunków z innych krajów, zwłaszcza nienależących do UE. Wśród działań, których podejmuje się agencja, znajduje się m.in. przygotowanie i reprezentowanie deklaracji INTRASTAT. Agenci w ramach świadczonych usług zajmują się także przygotowaniem deklaracji podatków akcyzowych oraz wyliczaniem kwot należności przywozowych i wywozowych. Dokonujemy również zgłoszeń celnych, jak i sporządzamy oraz kompletujemy wszelką dokumentację, jaka jest potrzebna do prawidłowego dopełnienia wszelkich procedur. Innymi słowy – robimy wszystko, aby odciążyć klientów w tym złożonym zadaniu.

Szeroka, stale aktualizowana wiedza dotycząca m.in. obowiązującego w tym obszarze prawa oraz bogate doświadczenie w prowadzeniu odpraw i innych usług związanych z tymi zadaniami sprawia, że jako agencja celna jesteśmy kompetentnymi i godnymi zaufania partnerami. Dzięki naszemu wsparciu Państwa interesy związane z importem czy eksportem dóbr będą właściwie zabezpieczone. Do powierzonych nam obowiązków podchodzimy z najwyższą rzetelnością, dbając o to, aby cały proces przebiegł możliwie jak najszybciej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji celnej?

Wyróżnia się szereg powodów, dla których warto sięgnąć po tego typu usługi. Przede wszystkim kwalifikacje agentów umożliwiają uniknięcie błędów mogących przedłużyć czynności celne, chroniąc klienta m.in. przed stratami finansowymi. Ponadto sprawdzona agencja korzysta często z przyspieszonych procedur odprawy, dzięki czemu towar nierzadko szybciej trafia do kontrahenta. Korzystanie z tego typu pomocy to także oszczędność czasu i nerwów, gdyż Państwa zaangażowanie w sprawę spada do minimum. To sprawia, że możecie w pełni skupić się na tym, co najważniejsze – rozwoju swojego biznesu.

Dlatego już teraz zachęcamy do kontaktu z TOPSPED. Nasza agencja celna działa m.in. na terenie Gdyni, świadcząc najwyższej jakości usługi. W przypadku zaś pytań dotyczących oferty lub określonych szczegółów związanych z odprawami czy związanymi z nimi czynnościami – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

WAŻNE INFORMACJE DLA IMPORTERÓW:

  1. WIT - Wiążąca Informacja Taryfowa. Wszystkich naszych Klientów zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania Wiążącej Informacji Taryfowej dotyczącej importowanych towarów. To jedyny sposób uzyskania prawidłowej taryfikacji sprowadzanych produktów. Informacja wydawana jest bezpłatnie przez Izbę Celną w Warszawie i jest ważna przez okres sześciu lat, od daty wydania decyzji, z możliwością przedłużenia tego terminu. Uzyskanie WIT-u to pewność dla przedsiębiorcy, że towar jest zgłaszany pod odpowiednim kodem celnym. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące składania wniosków znajdą Państwo na stronie Administracji Skarbowej:

    https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/handel-zagraniczny/chce-importowac/proc_1631-wiazaca-informacja-taryfowa---wit

    Wszystkim Klientom wyrażającym chęć uzyskania WITu, służymy pomocą w procesie przygotowywania wniosku.

  2. OZNAKOWANIE CE - wiele produktów dopuszczonych do obrotu na terenie Unii Europejskiej podlega wymogom oznakowania CE. Znak ten, wskazuje na zgodność produktu z przepisami unijnymi odnośnie bezpieczeństwa użytkowania.
    Obowiązkowi oznakowania CE podlegają m.in. maszyny, jachty (łodzie) rekreacyjne, zabawki, środki ochrony indywidualnej (np. odzież robocza), urządzenia ciśnieniowe, urządzenia medyczne, wyroby budowlane. Należy pamiętać, że oprócz wymogu przedstawienia informacji o oznakowaniu CE w wersji papierowej, znak CE musi być także trwale umieszczony na produkcie (np. tabliczka znamionowa, wszywka). Więcej informacji znajdziecie Państwo w serwisie poświęconemu temu zagadnieniu:

    http://www.oznaczenie-ce.pl