Godziny otwarcia
10:00 - 14:00

Chcielibyśmy przybliżyć Wam różnice, które wynikają z wyboru poszczególnych warunków dostaw.

 W poprzednim poście informowaliśmy jakie warunki dostaw są najpopularniejsze w transporcie morskim. Poniższa informacja jest adresowana przede wszystkim dla osób / firm, które sprowadzają towar jako drobnicę.

Wielu kupujących dokonuje zakupu towarów na warunkach CFR/CIF. Wydaje się być to najwygodniejszą formą. Załadowca organizuje dostawę do Polski, a reszta zdaje się już prosta. Często spotykamy się jednak ze zdziwieniem importerów, szczególnie tych, którzy zakupują towar w postaci małych przesyłek. Zaskoczeniem jest informacja, że po stronie polskiej importer musi zapłacić koszty lokalne. Większość sprzedających nie informuje o dodatkowych opłatach. Natomiast opłaty lokalne potrafią być wielokrotnie wyższe od kosztu transportu morskiego. Nikt nie spodziewa się ceny np. dwóch tysięcy złotych za towar, który wraz z frachtem morskim kosztował 200$. Niestety spotkaliśmy się i z takimi sytuacjami.

Dlatego naszym klientom, którzy sprowadzają przesyłki drobnicowe, radzimy zlecenie organizacji transportu, po stronie polskiej. Wówczas jesteście świadomi wszystkich opłat, które związane są z importem towarów. Możecie w łatwy sposób przeliczyć koszty i unikniecie nieprzyjemnych niespodzianek w postaci niebotycznie drogich kosztów lokalnych.

Zatem zanim zlecicie organizację transportu morskiego załadowcy, dowiedzcie się jakie opłaty poniesiecie w polskim porcie. Możecie również skontaktować się z nami, a my wycenimy dostawę towaru bez ukrytych kosztów.