Skip to main content
Godziny otwarcia
8:00 - 16:00

Agencja Celna – na co to komu??

Zdarza nam się,rozmawiać z początkującymi importerami/eksporterami, którzy zadają nam pytanie:

„ Właściwie to po co jesteście mi potrzebni? ”

albo

„ Czy ja muszę korzystać z waszych usług??”.

Dlatego czujemy się w obowiązku wytłumaczyć dlaczego warto korzystać z usług agencji celnej. Każdy doświadczony Importer lub Eksporter wie, że towar, który się wprowadza na rynek UE lub wysyła poza UE trzeba zgłosić do odpowiedniej procedury celnej. I w tym celu warto mieć doświadczoną agencję celną, która taką usługę wykona. Po pierwsze dlatego, że agencja celna posiada odpowiedni program celny, który umożliwia wypełnienie i wysyłkę zgłoszenia do systemu celnego. Po drugie, zrobi to agent celny, czyli osoba, która zna procedury, obowiązujące prawo i w razie potrzeby będzie reprezentował przedsiębiorcę przed organami celno – skarbowymi.

Warto nadmienić, że Agencja celna to firma prywatna, która świadczy usługi na rzecz przedsiębiorcy. W agencji celnej pracują agenci celni, których wiedza jest poparta zdobytą licencją agenta celnego. Natomiast Urząd Celny to jednostka państwowa w której pracują funkcjonariusze celni.

Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy kwestię związaną ze współpracą z agencją celną. Jeśli masz dodatkowe pytanie, skontaktuj się z nami.

Zapraszamy!